הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

רישיון מדביר

את כל המידע אודות רישיון מדביר מוסמך תוכלו למצוא אצלנו בפורטל מדבירים פלוס, בין אם זה איך לבצע חיפוש רישיון מדביר, איך מבצעים ומתי חידוש לרישיון, מה השוני בין רישיון מדביר באיוד ובין רישיון מדביר בדירות ומידע רלוונטי חשוב.

למה חשוב לעבוד עם מדביר בעל רישיון?

חשיבות עבודה עם מדביר בעל רישיון היא חשובה מאוד מבחינת בריאותכם ותמיד לפני תחילת עבודה של מדביר בביתכם, בקשו לראות תעודה בתוקף. דעו כי - על פי החוק בישראל, רק מדביר מוסמך בעל רישיון ראשי לרכוש חומרי הדברה ולעבוד עימם על פי התקן. חנויות לא יכולות למכור חומר הדברה למדביר מבלי שיציג להם את תעודת המדביר שלו כאשר היא בתוקף. כמו כן, אסור לנותן שירות לבצע הדברה בנכס כלשהו כאשר הוא לא בעל רישיון מדביר מוסמך בתוקף.
 

מדבירים מוסמכים

איך מבצעים בדיקת רישיון מדביר?

מומלץ לבצע את בדיקת רישיון מדביר לפני הגעתו לביתכם ועוד בשלב הראשוני שאתם משוחחים עימו בטלפון, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבקש ממנו את מספר המדביר ואת השם המלא שלו. כאשר תכנסו לאתר של משרד להגנת הסביבה, שם תוכלו להקליד שם מדביר ושם משפחה או מספר רישיון, יעלו לכם תוצאות המסבירות איזה סוג רישיון יש לו (בפסקה הבאה נסביר על הסוגים) והאם הוא בתוקף. לחצו על הכפתור על מנת לעבור לאיתור רישיון מדביר.
 

חיפוש רישיון מדביר באתר משרד להגנת הסביבה
 

איתור מדביר מוסמך
כאן ממלאים מספר רישיון מדביר / שם + שם משפחה

איזה סוגי רישיון מדביר יש?

על פי חוק המדבירים החדש (שיצא בשנת 2019), עליו הרחבנו בנפרד בעמוד "חוק הדברה", ישנם 3 סוגי רישיון מדבירים המחולקים על פי רמות:

 • רישיון מדביר מוסמך (מדביר דירות): יכול לבצע הדברה בדירות כולל מבנים משותפים (הדברה לבניינים) המכילים עד 16 דירות. בנוסף, יכול לבצע הדברה בעבור משרדים המגיעים עד לגודל של 500 מ"ר.
   
 • רישיון מדביר במבנים ובשטח פתוח: יכול לבצע מה שמדביר דירות יכול, בנוסף, יכול לבצע הדברה בשטח פתוח וגם מבנים. אם זאת - אינו יכול לבצע הדברה באיוד.
   
 • רישיון מדביר באיוד: ראשי לבצע כל מה שמדביר מוסמך ומדביר במבנים ובשטח פתוח יכולים - ללא מגבלת גודל, יכול לבצע גם הדברה באיוד כמובן.
   
 • חשוב לציין: מדביר יכול להחזיק בשלושת הרמות כאשר מבצע את ההשתלמויות ובעל הניסיון והוותק הדרוש.

מי אחראי על רישיון מדבירים בישראל?

הגוף אשר מפקח ונותן את רישיון המדבירים הוא המשרד להגנת הסביבה, זה גם הגוף אשר אחראי על חידוש רישיון, על ההשתלמויות למדבירים ומתן הנחיות חדשות למדבירים, כאשר הוא כפוף למדינת ישראל וקובע את התנאים לקבל רישיון מדביר במשרד להגנת הסביבה. מידע נוסף ניתן למצוא כאן.

איך ניתן לעשות חידוש רישיון מדביר?

על מנת לבצע חידוש לרישיון מדביר, יש להיכנס לקישור הזה ולהכין את הדברים הבאים:

 • צילום תעודת זהות כולל ספח.
 • תמונת פספורט
 • כתב הסכמה למסירת מידע.
 • כרטיס אשראי - בעבור תשלום האגרה לחידוש הרישיון.
 • 15 דקות פנויות, לצורך מילוי טופס בקשה לרישיון באופן מקוון.

כמובן, רק מדבירים המחזיקים ברישיון קיים, יכולים לבקש לבצע חידוש לרישיון ההדברה.