הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

סוגי הדברה

ישנם מספר סוגי הדברה שונים ובמאמר שלפניכם נסביר לכם מה הם סוגי ההדברה והשיטות, מה השימוש שלהם ומה ההבדלים ביניהם.

הכירו את השיטות השונות והסוגים

למעשה יש כמה סוגי הדברה שונים, טכניקות ושיטות המשמשים כהדברה ביתית, כל אחת מהשיטות מתאימה לפתרון נגד מזיק כזה או אחר, כמובן שאותן שיטות יכולות להתאים לאותו המזיק, אך כאן נכנס השיקול של אותו המדביר שמבצע את הריסוס במה להשתמש, למשל אם יש חיות בבית, ימליץ להשתמש בהדברה ירוקה וטבעית או אם מדובר על הדברה בגינה, אולי עדיף הדברה כימית אשר חזקה יותר. ישנם המון שיקולים שונים ונשאיר אותם למקצועניים באמת.

 

מדביר מקצועי

אז מהם סוגי ההדברה?

 • הדברה כימית: סוג ההדברה הנפוץ ביותר כיום בזכות היעילות. זוהי הדברה שמצליחה להיפטר מאחוז גבוה מאוד מהחרקים. עם זאת חשוב לומר שמדובר בסוג הדברה רעיל ומסוכן לאדם - כזה שמצריך לעזוב את הבית לכמה שעות טובות. לא מומלץ במקרה שיש לכם תינוקות או ילדים קטנים בבית כי כמה שאפשר לאוורר, עדיין תמיד יכולות להיות שאריות.

  הדברה כימית מצריכה לעזוב את הבית למספר רב של שעות על מנת לתת לכל החומרים להתפזר ולבית להתאוורר. הדברה כימית גם מאוד נפוצה בחקלאות, שם הצורך להיפטר מחרקים הוא יותר גבוה, ואותם חרקים גם יכול להשמיד את כל התבואה. שימוש נוסף בהדברה כימית יהיה נגד חרקים עיקשיים, למשל חומר הדברה שהורג טרמיטים הכי טוב הוא כימי.
   
 • הדברה ירוקה: הדברה ירוקה היא סוג הדברה שהרבה פחות מסוכן לאדם מאשר הדברה כימית. בהדברה ירוקה משתמשים בחומרים שאינם כימיים, אלא צמחיים. בניגוד לאמונה הרווחת או השם המטעה החומרים שבהם משתמשים בהדברה ירוקה הם כן מסוכנים לאדם, לכן לא ניתן להישאר בבית במהלך ההדברה אך הזמן בהחלט שבו תצטרכו לעזוב את הבית בהחלט קצר יותר ויכול להיות אפילו שעה בודדת אחת.

  הדברה ירוקה גם משתמשת בפחות חומר רעיל, מה שמאפשר לאוורר את הבית בצורה יותר מהירה. לדוגמה הדברה ירוקה תתמקד בהדברת מלכת הנמלים מתוך ידיעה שלאחר מוות המלכה הנמלים פשוט יתפזרו.
   
 • הדברה אקולוגית: הדברה אקולוגית היא שיטת הדברה שבה משתמשים באמצעות אקולוגיים, לדוגמה צמחים, בשביל להרחיק בעלי חיים. לדוגמה חרקם לרוב לא אוהבים עלי דפנה, אז שימו מעט במזווה שלכם ותראו את החרקים מתרחקים. ישנן עוד דוגמאות כמו למשל מנטה לצורך החרקת חולודות.
   
 • הדברה באמצעות קול: זהו סוג הדברה שלא משמש לצורך הדברת חרקים, אלא לצורך הדברת מזיקים אחרים מכרסמים או הרחקת עטלפים ויונים. משתמשים במכשיר אלקטרוני שמשדר גל גבוה שבני האדם לא יכולים לשמוע, אבל בעלי החיים כן, וזה מרחיק אותם וגורם להם לא לרצות לשהות באיזור הזה.
   
 • הדברה ביולוגית: הדברה ביולוגית היא שיטת הדברה שבה משתמשים באמצעים ביולוגיים וטבעיים לצורך ההדברה, מה שנקרא "לתת לטבע לעשות את שלו", אך באמצעות התערבות שלנו כמובן. בהדברה ביולוגית נביא את מה שנמצא בשרשרת המזון מעל המזיקים ובכך לא נשתמש בחומרים כימיים. סוג הדברה זו לא נפוץ והוא לא שירות שמדבירים נותנים.
   
 • הדברה משולבת: הדברה משולבת מכילה בתוכה מספר עקרונות בסיס, הכוללים: זיהוי של המזיק וצפייה בדרכי המחייה שלו בשטח, שימוש בשיטת הדברה ירוקה וביולוגית (לדוגמה: הצבת מלכודות, אימוץ חתול שיצוד את המזיק וכד'), תוך ששימוש בהדברה כימית נשמרת כאופצייה אחרונה ונקודתית בלבד.
   
 • הדברה באיוד: שיטה שבה נשתמש לצורך הדברה של מזיקים שנמצאים בתוך רהיטי עץ כמו הדברת טרמיטים או תולעי עץ היא איוד בגז. בשיטה הזו המדביר יפזר גז שיחדור לתוך הרהיטים וידביר את תולעי העץ או הטרמיטים ששוכנים בתוכו.

באיזה סוג הדברה לבחור?

הבנתם שיש כמה סוגי הדברה. עכשיו במה כדאי לבחור? בואו נשווה:
 

סוג הדברה יעילות שימוש ברעל נוחות
הדברה כימית גבוהה מאוד גבוה תצטרכו לעזוב את הבית לשעות רבות
הדברה ירוקה גבוהה נמוך תצטרכו לעזוב את המקום לשעה
הדברה אקולוגית לא עובד לכל המינים אין תצטרכו להוסיף ריחות שאתם לא בהכרח אוהבים כמו חומץ או קינמון
הדברה עם קול גבוהה אין תצטרכו לקנות מכשירים יקרים
הדברה משולבת  לא עובד לכל המינים נמוך שיטה שיכולה לקחת זמן

להרחבת מידע, בחרו באחד מהסוגים הבאים:

בחרו איזה שיטת הדברה אתם מעוניינים וקבלו מידע מורחב:
 

הדברה כימית הדברה ירוקה