הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת עש המזון

עש המזון, נקרא גם עשנור הקמח או עש הקמח ההודי, מגיע אלינו בקיץ ובאביב ורק רוצה לאכול לנו מכל המזון במזווה. בעמוד שלפניכם תראו אם עש המזון מסוכן, איך מתבצעת הדברת עש המזון בעצמכם או באמצעות מדביר ותוכלו לערוך השוואה.

עש המזון בבית - איך הוא הגיע ומה עושים?

אם התחלתם לראות את הביצים, זחלים או את עש המזון עצמו אצלכם בבית זה לא מראה נעים, ואתם רק רוצים להיפטר ממנו. אם אתם תוהים איך הוא הגיע לשם מלכתחילה תדעו שלרוב הוא מגיע בתוך אריזות מזון ותערובות שקנינו והיו בהן ביצים.

 

לגבי מה עושים צריך קודם כל להבין את חומרת המצב. בשביל זה צריך לפנות את המזווה ואת ארונות המטבח שלכם ולראות מה קורה שם. אם ראיתם רק פרפר או שניים המצב שלכם טוב, אך אם מדובר על ביצים ועשים רבים יש צורך בטיפול יותר רציני.

 

עש המזון באגוזים

האם עש המזון מסוכן ואיפה מוצאים אותו?

למזלנו עש המזון לא מסוכן. הוא רק אוהב לאכול לנו מהמזון שאנחנו שומרים. את עש המזון נמצא בשקיות המזון שאנחנו שומרים במזווה או במטבח - פסטה, אורז, קורנפלקס, קטניות ועוד. יש חברות מזון שמייצרות שקיות מעט יותר אטומות, אבל שקיות של סוגת הן בהחלט שבריריות לעומת עש המזון ולא מומלץ לשמור בהן מזון.

האם עש המזון מסוכן?

 

בואו נכיר את עש המזון

כמובן שהיינו מעדיפים לא להכיר את עש המזון, אבל אם הוא הגיע לבית שלנו, או שלפחות אנחנו חושדים בכך, "דע את האויב" זו לגמרי אמרה שמתאימה לסיטואציה הזו.

 

הכירו את עש המזון
מקום בבית  מטבח ומזווה
איך הגיע? אריזות מזון
צורת פה פה חד
גודל 1 ס"מ (הפרפר)
ביצים קטנות, 0.5 מ"מ

 

עש המזון

תמונה של עש המזון

 

זחל עש המזון

כך נראה זחל עש המזון

הדברת עש המזון בעצמכם

קודם כל בכל הנושא בטיפול בעש המזון כמו שאמרנו צריך להבין האם תוכלו לטפל בו לבד. במידה ומדובר במעט פרפרים וביצים ייתכן שתוכלו להיפטר ממנו לבד בצורה אפקטיבית, אבל אם עש המזון בנה מושבה אצלכם בבית יכול להיות שצריך לקרוא למדביר.

 

זמן מוערך: 90 דקות עלות משוערת: 40 ש"ח רמת קושי: קל

 

בשביל הדברת עש המזון בעצמכם תצטרכו את הציוד הבא:

 • מטלית לחה
 • חומר ניקוי
 • שואב אבק
 • מלכודות עש המזון
 • קופסאות אטומות או צנצנות זכוכית

הדברת עש המזון לבד תתבצע בצורה הזו:

 1. היפטרו מהמזון הנגוע: כל שקית שאתם רואים בה כורים, זחלים, ביצים ואת עש המזון עצמו זרקו לפח ללא היסוס. בנוסף הורידו את הפח ואל תשמרו אותו כי הם יכולים לחדור דרך שקיות הזבל הנפוצות. קראו מידע נוסף על חרקים במזון.
   
 2. ניקוי הארון: בצעו ניקוי יסודי שכולל את המטלית ואת שואב האבק. אל תתעצלו פה מספיק רק פרפרים בודדים בשביל להתחיל את ההתיישבות שלהם אצלכם בבית.
   
 3. הציבו את המלכודות: המלכודות הם מדבקות לעש המזון עם פרומון שמושך את הזכרים ומדביק אותם לשם. הציבו את מלכודות עש המזון בכל האזורים שבהם יש לכם עשים. תוכלו לקנות אותן ברוב חנויות הגינון והציוד לבית.
   
 4. מנעו את ההגעה: מעכשיו כשאתם קונים מזון כמו פסטה או אורז העבירו אותו לקופסאות זכוכית או קופסאות אטומות כדי למנוע את המזון מהעשים. פיתרון נוסף הוא לשמור את המזון הזה במקרר או בפריזר.

מחיר הדברת עש המזון עם מדביר

מחיר הדברת עש המזון יהיה בין 400 - 450 ש"ח כולל מע"מ. במידה והמצב לא מאוד רע בבית שלכם ומדובר בהדברה פשוטה ייתכן שהמדביר יקח רק את עלות הביקור שהיא לרוב בין 200 - 300 ש"ח.

 

מחיר הדברת עש המזון בממוצע

מחיר הדברת עש המזון בממוצע: 425 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

ערכו השוואה בין מדבירים להדברת עש המזון

לפני שאתם מזמינים מדביר להדברת עש המזון מומלץ לבצע השוואה בין מדבירים שונים. ככה תוכלו לקבל הצעות מחיר שונות ולראות איזה מדביר מומלץ. חשוב גם לבדוק שמדובר במדביר מוסמך, את זה תוכלו לבדוק באתר הממשלה.

 

תוכלו להתקשר לצוות הטלפוני של אתר מדבירים פלוס או להשאיר פרטים בטופס המצורף ותקבלו עד 3 שמות של מדבירים באזור שלכם להדברת עש המזון. ככה רק תצטרכו להשוות ולבחור את המדביר הטוב ביותר.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך מתבצעת הדברת עש המזון ע"י מדביר?

במידה וניתן מדבירים תמיד יעדיפו לא להשתמש ברעלים ויבדקו אם הדברת עש המזון בבית שלכם אפשרית באמצעות השיטות שאמרנו לכם שתוכלו לבצע לבד. במידה והוא הגיע והוא החליט שיש בעיה רצינית יותר הוא כן יעשה ריסוס.

 

ריסוס עש המזון הוא לא עם חומר מאוד רעיל, עם זאת כן מומלץ לצאת מהבית לחמש שעות לאחר הריסוס. זאת למרות מה שכתוב על החומרים עצמם ששעה תספיק. בכל הנוגע לחומרים רעילים תמיד מומלץ להיות על הצד הבטוח.

 

הדברת עש המזון עם מלכודת

שאלות נפוצות על הדברת עש המזון

מה עוד רציתם לדעת על הדברת עש המזון?

איך מונעים מעש המזון להגיע?

כמו שהרחבנו בעמוד אם תרצו למנוע מעש המזון להגיע אליכם הביתה חשוב לא להשאיר שקיות מזון בארונות ולשים אותם במקרר או בקופסאות אטומות.


איפה ניתן למצוא שירות באמצעותכם?

עם מדבירים פלוס תוכלו למצוא שירות של הדברת עש המזון ירושלים, תל אביב, באר שבע, חיפה ובכל רחבי הארץ.


האם ניתקל בעש המזון בחורף?

אמנם פחות נפוץ מאשר באביב או בקיץ אבל בהחלט ייתכן שנתקלתם בעש המזון בחורף.