הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת דג הכסף

לדג הכסף יש עוד כמה שמות נפוצים, הוא נקרא גם: דגיג כסף הסוכר וזנבזיף כספי והוא משיוך למשפחת "הזנבזיפים". נמצא אותו בעיקר במקומות חשוכים ובעיקר בספרים, רוצים לדעת כיצד מתבצעת הדברת דג הכסף והאם הוא מסוכן או עוקץ? המשיכו לקרוא.

דג הכסף

מהו מחיר הדברת דג הכסף?

מחיר הדברת דג הכסף בבית נע בין 300 - 500 ש"ח בדירה, מה שנותן לנו מחיר ממוצע של 400 ש"ח. זה כולל ביצוע הדברה ירוקה ולרוב גם יכלול הדרכה קצרה, מדוע הגיע דג הכסף וכיצד להימנע בעתיד מהגעתו לביתכם.


הדברת דג הכסף מחיר ממוצע

הדברת דג הכסף מחיר ממוצע: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

האם דג הכסף מסוכן ועוקץ?

למרות המראה המחשיד וזנבו שנראה כמו מעין "עוקץ" דג הכסף אינו עוקץ ואינו מסוכן לאדם כלל! הוא גם לא גורם לנזק בריאותי כלשהו במגע סביבתי או ישיר עימו. למעט חרדה קלה כאשר פוגשים בו wink.
דג הכסף אינו מסוכן לאדם

לאיזה נזקי רכוש בבית הוא גורם?

אז נכון, דג הכסף אינו מסוכן לאדם, אך מה לגבי רכוש? אז כן, הוא עושה מעט צרות, הוא אוהב בדים ועשוי לגרום לחורים בחולצות (לכן לעיתים חושבים שהוא סוג של עש), ניזון מספרים, דפים, תמונות וטפטים ולעיתים נמצא אותו גם זולל את הדבק בין הסוליה לנעל שלנו. בנוסף הוא משיל את עורו מה שעשוי לגרום לנו למצוא "הפתעות" לא נעימות באזורי המחייה שלנו.
רמת הנזק של דג הכסף

הכירו הסוגים במשפחת הזנבזיפים

הזנבזיפים הם משפחת חרקים ללא כנפיים וישנם רבים אשר מתבלבלים בינהם ובין חרק המספריים שדומה לו במקצת אך למעשה הם זנים שונים לחלוטין. כאשר גודלם הממוצע נע בין 15 - 30 מ"מ וניזונים בעיקר מקמח, סוכר, בדים ונייר, הם בצבע כסוף (משם שמו של דג הכסף מגיע). המשפחה הזו פעילה בעיקר בלילה הן להזדווגות, להטלה וגם כאשר מכרסמים את מזונם. אוהבים מקומות אפלים, לחים וחשוכים.
 

מבין המינים הנפוצים בישראל נמצא את ה"זנבזיף כספי" ובשמו העממי "דג הכסף". כמו כן, אלו הם הזנים הנפוצים הנוספים בישראל: זנבזיף וסמן, זנבזיף פרסי, זנבזיף מצרי - נפוץ מאוד, זנבזיף ורמן ואת זנבזיף פלמוני אשר נפוץ בעיקר בקרבת נמלים (יש לכם גם בעיית נמלים? קראו כאן על הדברת נמלים בבית).

 

הכירו את דג הכסף
גודל ממוצע: 15 - 30 מ"מ
צבע: כסוף
מזון אהוב: עמילן, קמח, בדים
שעות פעילות: לילה
מקום מגורים: אזורים לחים וסדקים
יכולת תעופה: אין
חרק דומה: צבתן נקוד

מדוע חרק דגיג כסף הסוכר מגיע וכיצד מרחיקים אותו?

דגיג הכסף מגיע כי אזורי המחיה שלנו מתאימים לו, יש לו את תנאי המחייה הנחוצים שם ומזון זמין, מבין המקומות היותר נפוצים בהם נמצא אותו יהיה במאפיות שם יש הרבה קמח וסוכר, אז אין כלכך מה לעשות בכך שהוא אוהב לחיות בקרבתנו, אבל קיימת דרך למנוע את הגעתו ולהרחיק אותו כמובן, לאחר הדברת דג הכסף. אם יש סדקים ולחות הוא ימשיך להגיע שוב ושוב - דאגו לאטימת הסדקים ולייבש אזורים לחים לרבות מטבח וחדרי שירותים ואמבטיה (כפי שפועלים גם במקרה של הרחקה או הדברה של פסוקאים). בנוסף ניקיון ויצירת אוויר נקי בביתכם ללא ספק יגרמו לו לעזוב או לחלופין לא לחזור, אם נתקלתם באזורים בהם הוא "אהב לבלות", נסו להאיר אותם וכמובן לנטרל כמה שיותר מתנאי המחייה שלו ולרבות מזון. כמוכן, שתמיד אפשר להזמין שירות הדברה בבית ולהיפטר מכל חרק ומזיק.
 

זנבזיף כספי
בתמונה: זנזיף כספי (דג הכסף)

איך מדבירים את דג הכסף?

מדג הכסף ניתן לנסות להיפטר באופן עצמאי, בפסקה הבאה תוכלו לקרוא כיצד מכינים "מלכודת טבעית" נגדם ובכל זאת הדברת דג הכסף נעשת על ידי ריסוס של חומר הדברה אורגני או הדברה ירוקה, באזורים לחים וחשוכים בבית, מיכוון שהוא נמשך אל עמילן וסוכר אשר נמצאים בין היתר בספרים, תמונות ואף בפחי האשפה. רצוי לרסס גם באזורים האלו. חשוב שתדעו כי ללא פעולות נוספת להרחקה וחזרתם כמו אטימת סדקים ומציאת מקור ההגעה שלהם, הסבירות שלאחר השפעת הריסוס (כחצי שנה עד שנה) תמצאו אותו שוב בביתכם.

האמנם, למרות שניתן להרחיק לבד - לעיתים המצב אינו פשוט ומצריך הזמנת הדברה, תוכלו לבצע אצלנו השוואת מחירים בין מדבירים מומלצים במהירות.

כיצד מכינים מלכודת טבעית לחרק זנבזיף כספי?

ציינו קודם לכן, כי זנזיף כספי הלוא הוא "דג הכסף", אוהב עמילן וסוכרים ולכן זהו הפיתיון הטבעי והנגיש ביותר להציע לו, כמו כן הוא אוהב מקומות חשוכים ולמעשה נרתע מאוד מאור. הפתרון הנוח והקל ביותר לאיתורו וחיסולו הוא הנחת תפוח אדמה מקולף באזור חשוך, דג הכסף פשוט ישאר במקור המזון הקרוב אליו וסביר להניח שתמצאו אותו לאחר כמה שעות שם. כעת רססו עם חומר הדברה ביתי. אופציה נוספת שהיא למעשה "מלכודת מחסלת" היא שילוב של חצי כוס סוכר וחצי כוס "אבקת בור", כאשר הוא יגיע ויאכל ממנה הוא פשוט ימות.