הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת חיפושית הטבק

מי היא חיפושית הטבק, מה הנזקים שהיא גורמת, כמה עולה להדביר אותה וגם איך תוכלו לאתר מדביר מוסמך באזורכם במחיר מנצח ותוך זמן קצר - קראו וגלו!

מי היא חיפושית הטבק?

חיפושית הטבק היא חרק חום קטן, הדומה מאוד לחרק ה'חומייני' המפורסם והיא מגיעה אלינו דרך מזון בתפזורת, כמו: קטניות, דגנים, אגוזים וטבק (משם קיבלה את השם) ולעתים הסיבה להימצאותה בבית היא לאו דווקא באשמתנו אלא בגלל מוצרי מזון סגורים, שהגיעו נגועים עוד מהמפעל.

 

כפי שקראתם, חיפושית הטבק מגיעה אלינו הביתה בעיקר דרך מזון שאנחנו קונים, מה שמסייע לה להתפשט בכל המטבח ואפילו להרחיק לאזורים שאין בהם מזון בד"כ כמו חדרי שינה בעיקר לאזורים חשוכים כמו מתחת ומאחורי הארון ואפילו לתוך המיטה שלכם. (בדומה לפשפש המיטה).
 

חיפושית הטבק

האם חיפושית הטבק מסוכנת?

חיפושית הטבק אינה מסוכנת לאדם אלא למזון בלבד. כך שברגע שמצאתם כמוה במזווה שלכם, נמליץ לזרוק את כל המזון הארוז באריזות פלסטיק רכות או ניילון - זאת מפני שביכולתה של חיפושית הטבק לחדור לאריזות המזון הללו.

 

במידה ויש לכם מזון שמאוחסן בקופסאות פלסטיק וסגור הרמטית, תוכלו להשאירו. אך דאגו לזרוק את כל שאר המזווה ולנקות טוב טוב. זה הזמן גם להרגיע ולעדכן שחיפושית הטבק אינה עוקצת, גם באזורי חדר השינה, כך שאין סיבה ממשית לדאגה.

 

רמת מסוכנת חיפושית הטבק

איפה נמצא את חיפושית הטבק?

אז כפי שכבר קראתם, המקום הנפוץ ביותר למצוא בו את חיפושית הטבק הוא המטבח וכל שטח אחר המכיל מזון, כמו: מסעדות, מפעלי מזון וכדומה. אך דעו שהדבר לא מסתכם בכך: כיום ניתן אף למצוא את חיפושית הטבק בחדר שינה, בדגש על המיטה ובעיקר כאשר מדובר על מצעי משי או קטיפה, אליה המזיקה נמשכת.

 

שימו לב שהמראה של חיפושית הטבק בחדר השינה עשוי להיות שונה מזו שמצויה במטבח ולכן במצב כזה צוות מדבירים פלוס ממליץ בחום לשלוח תמונה של המזיק למדביר והוא כבר ידע לזהות.

איך לזהות אם יש לי חיפושית טבק בבית?

יש כמה סימנים שינחו אתכם בזיהוי של חיפושית הטבק בביתכם:

 • חיפושית טבק - אז כמובן, במידה ונתקלתם פיזית בחיפושית הטבק בביתכם, כדאי שתדעו שמדובר כבר בשלב הדבקה מתקדם, שכן, היא מתפתחת עוד מינקות על בסיס המזון המאוחסן שלכם.
   
 • חורים באריזות - סרקו אריזות שונות ועקבו אחר חורים. במידה ומצאתם כאלו, יכול להיות שהמקום בו מצוי המזון, כבר נדבק לחלוטין בחיפושית הטבק או כתוצר של חרקים אחרים במזון.
   
 • ריח רע - המצאות ריח רע במזווה שמכיל מוצרים יבשים בלבד, עשוי להעיד על המצאות של חיפושית הטבק. זאת מפני שלמזונות יבשים כמו אורז, קמח וכדומה לא אמורים להיות ריחות רעים היות ומדובר במוצר יבש שיכול להחזיק שנים בלי ריח. הסיבה לריח נובעת מהפעילות של החיפושיות וגם מריח הצואה שלהן.
   
 • הפרשות - חיפושית הטבק מותירה אחריה הפרשות באזורי ההדבקה. ההפרשות נראות כמו פתיתים זעירים ולבנים.

חיפושית הטבק - שלבי התפתחות

מתחת נציג בפניכם את ארבעת שלבי החיים של חיפושית הטבק, כך שתוכלו לזהות אותה כמה שיותר מוקדם ולהיפטר ממנה:
 

שלב החיים מראה
ביצה של חיפושית הטבק קטנה בגודל 0.4 מ"מ, פוקעת לאחר כשבוע
זחל חיפושית הטבק אורכו 4 - 5 מ"מ וצבעו לבן צהבהב
גולם חיפושית הטבק צבע לבן, אורך גוף 3 מ"מ, מוקף קורים
חיפושית הטבק בבגרותה אורך 2 - 5 מ"מ, צבע חום אדמדם, ראש כפוף וגוף פלומתי

מצאתי חיפושית טבק, מה לעשות?

אז במידה ואכן נתקלתם בחיפושית חומה באזורי המזווה והמטבח או בחדר, יהיה עליכם לזרוק את מרבית מוצרי המזווה, המאוכסנים בשקיות או אריזות פלסטיק. במידה ותרצו לחסוך על זריקת המזון, תוכלו לשפוך את המזון לקערה ולהתחילה לברור אחר תולעים קטנות. כמובן שאם נתקלתם בתולעים, נמליץ לזרוק במיידי את המזון ולא לאחסנו חזרה.

 

במידה ופתחת אריזת מזון ולא נתקלתם בחיפושית הטבק או בתולעים כלשהן, תוכלו להשאיר את המזון אך לאחסנו בקופסת פלסטיק הרמטית. כמו לאחר מכן יהיה עליכם להסתייע במדביר כדי לוודא חיסור מלא של המזיק.

כיצד מבצעים הדברה של חיפושית הטבק?

טיפול בחיפושית הטבק כפי שציינו מעל - יצריך ניקוי מקדים של הארונות משאריות מזון, השלכת מזון נגוע לאשפה ורק אז לקרוא למדביר. כמובן - חשוב מאוד לפני הניקוי האינטנסיבי - שתתעדו למדביר את הסימנים שמחשידים שנתקלתם בהם.
 

התיעוד יסייע למדביר להתאים את חומרי ההדברה למקרה והן לסוג המזיק (כי תמיד יכולה להיות אפשרות שמדובר במזיק אחר). ההדברה צפויה להתבצע ע"י ריסוס, איוד או ע"י הנחת מלכודת פרומון כנגד חיפושית הטבק.

מהו מחיר לטיפול בחיפושית הטבק?

מחיר לטיפול בחיפושית הטבק באמצעות הדברה נע בין 350 - 450 ש"ח וזה כולל יישום חומרי הדברה מותאמים באזורי המטבח ובחדרי השינה החשודים כנגועים.


מחיר הדברת חיפושית הטבק בממוצע

מחיר הדברת חיפושית הטבק בממוצע: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 450 ₪

טווח מחיר נמוך 350 ₪

השיגו טיפול נגד חיפושית הטבק בזול דרכנו!

כפי שכבר קראתם, טיפול באמצעות הדברה כנגד חיפושית הטבק עשוי לעלות לא מעט. ולכן דעו כי תוכלו להשאיר פרטים בטופס המצורף מתחת או לחילופין - התקשרו למוקד של מדבירים פלוס ותוכלו לקבל בחינם עד 3 מדבירים מומלצים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי הדברה רלוונטיים וכך להשוות בין המחירים שתקבלו ולבחור בזו הזולה ביותר - תוך זמן קצר!
 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

איך למנוע מחיפושית הטבק לחזור?

אז לאחר שמדביר יישם ריסוס והדברה בביתכם נגד חיפושית הטבק, תוכלו לנסות ולמנוע את חזרתה ע"י יישום מספר טיפים:

 • אחסון טבק - אחסנו מוצרי טבק באזור קריר ויבש ורצוי בקופסה.
   
 • צורת אחסון - הקפידו לאחסן מזון שפתחתם בתוך קופסאות והמנעו משימוש בקליפס, אחסון בשקית או קשירה עם גומייה.
   
 • נקיון - הקפידו על מטבח נקי והיפטרו ממזונות יבשים שאינם בשימוש זמן מה, זאת כדי שגם אם חיפושית הטבק כבר הגיעה אל המזון הזה, תוכלו להיפטר ממנו ע"י זריקתו (רצוי בפח מחוץ לבית). כנ"ל לגבי חדר השינה - הקפידו לנקות שאריות מזון אחריכם והמנעו מלאחסן בו מזון כזה או אחר על בסיס קבע.