הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת יקרונית הרהיטים

בעמוד זה ריכזנו בעבורכם את כל המידע החשוב על הדברת יקרונית הרהיטים: איך מזהים את המזיק, כמה עולה ההדברה ומה הנזקים שהיקרונית עשויה לגרום לרהיטים שלכם.

הכירו את יקרונית הרהיטים

יקרונית הרהיטים היא חיפושית אשר בגלגולה הראשון, לאחר בקיעתה מהביצה, נראית כזחל ובהמשך מתפתחת לחרק בוגר. צבעה של היקרונית הוא חום בהיר והיא למעשה מזיק עץ אשר מרבה להימצא בעצים יבשים וחסרי לחות. היקרונית מטילה ביצים בתוך חריצים קטנים של הרהיט ולאחר כשלושה שבועות, הביצים בוקעות וממנה יוצאים הזחלים.

 

הדברת יקרונית הרהיטים

כיצד נזהה את יקרונית הרהיטים?

ניתן לזהות את היקרונית לפי הסימנים הבאים:

 • סימני נסורת לבנים בקרבתו של הרהיט
 • חורים ברהיט בקוטר של עד 10 מ"מ
 • רעשי כרסום המגיעים מתוך הרהיט

שימו לב: לעיתים מדובר במזיק עץ אחר ולכן כדאי לקרוא גם על הדברת טרמיטים.

מחיר הדברת יקרונית הרהיטים

המחיר להדברת יקרונית הרהיטים נע בין 200 ל-400 ש"ח בממוצע. מחיר זה מתייחס להדברה אשר מתבצעת באמצעות אידוי והחדרה של גז אל תוך הרהיט הנגוע. 

 

מחיר מממוצע להדברת יקרונית הרהיטים

מחיר מממוצע להדברת יקרונית הרהיטים: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

הדברת יקרונית הרהיטים - כיצד זה מתבצע?

ניתן להדביר את יקרונית הרהיטים במספר שיטות שונות:
 

 • הדברה באמצעות איוד: זוהי אולי השיטה הנפוצה ביותר להדברה של יקרונית הרהיטים והיא בשימוש נרחב גם כאשר מדובר על תולעי עץ (קראו עוד על הדברת תולעי עץ) וזחלים מסוגים אחרים. בפועל, עוטפים את הרהיט הנגוע בניילון ומחדירים דרך חור קטן בניילון גז מסוג פוסטוקסין. הגז מצליח להיכנס לתוך חריצי העץ וכך הוא משמיד את הזחלים והביצים. שיטה זו נחשבת לאפקטיבית למדי.
   
 • הדברה באמצעות ריסוס: אומנם שיטה זו פשוטה יותר לביצוע (וגם זולה יותר) אך היא אינה אפקטיבית בפני הביצים אלא היא תסייע בהדברה של חיפושיות בוגרות של יקרונית הרהיטים.
   
 • הדברה בשיטת ההקפאה: שיטה נוספת אשר בעזרת ניתן להדביר מזיקי עץ היא הקפאה. ניתן להקפיא את הזחלים אך תהליך זה לוקח כמה שבועות ולכן גם שיטה זו פחות נפוצה. בפועל, מכניסים את הרהיט לתוך מקפיא. 
   
 • הדברה באמצעות פחמן דו חמצני: בשיטה זו המטרה היא לעצור את אספקת החמצן של הזחלים. לוקחים את הארון, השולחן או כל רהיט אחר אשר בו מזהים את יקרונית הרהיטים לתוך סביבה נטולת חמצן.

יקרונית הרהיטים

שירותי הדברת יקרונית הרהיטים בזול

מעוניינים לאתר מדביר מקצועי להדברת יקרונית הרהיטים בזול? דרך פורטל מדבירים פלוס תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות בתוך דקות ספורות. כך תוכלו להשוות בין מחירים שונים ובסופו של דבר להוזיל את מחיר השירות בעשרות אחוזים. ניתן לקבל שירות להדברה במגוון שיטות שונות ובעבור כל סוגי הרהיטים.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-6051425

האם יקרונית הרהיטים גורמת לנזקים?

היקרונית בהחלט גורמת לנזקים ברהיטים, כאשר הנזק העיקרי שהיא יוצרת הוא חורים בקוטר של כ-4 מילימטרים בתוך העץ. היקרונית אוכלת בעיקר רהיטים ישנים, משקופים של דלתות, גדרות עץ, פרגולות וכדומה. חשוב להבין, היקרונית מחלישה ומפרקת את העץ מבפנים, מה שעלול להוביל בסופו של דבר לקריסתו של הרהיט.