הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת פסוקאים

לא נעים לפגוש בפסוקאים אשר נקראים גם "כיני ספרים", הם כלכך קטנים וצבעם לבן עד כדי שקוף, כך שעד שאין התרבות ממשית שלהם כמעט ולא נשים לב לקיום שלהם בביתנו ורק לאחר ניקוי יסודי ומעמיק בבית ניתן להבחין כי הם התצטרפו לביתכם, המשיכו לקרוא והבינו יותר על הדברת פסוקאים.

מהו המחיר להדברת פסוקאים (כיני ספרים)?

קשה מאוד לבצע הדברת פסוקאים ולהיפטר לחלוטין מהפסוקאים ולכן הדברה שלהם מתומחרת גם בהתאם, כמעט ב100% מהמקרים המדבירים צריכים לחזור שוב אל בית הלקוח ולבצע ריסוס חוזר, זאת מהסיבה שמאוד קשה לאתר את כלל מזיקים בבית ולהגיע אל תוך המסתורים שלהם, לכן הדברה נגד פסוקאים יקרה יותר מאשר הדברת חרקים רגילה והיא עולה בין 400 - 600 ש"ח, כמו כן רצוי ומומלץ להשתמש בחומרי הדברה חזקים מסוג כימי לצורך מיקסום ייעילות הרעל.


מחיר הדברת פסוקאים

מחיר הדברת פסוקאים: 500 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 400 ₪

איך נראים הפסוקאים?

שקופים, צהבהבים ולבנים, הזן הידוע בתור "כיני ספרים" הוא זה ללא הכנפיים והוא גם הנפוץ ביותר בישראל, אך ישנם גם פסוקאים עם כנפיים אשר קיימים כאן. הם בגודל של מילימטר עד שלושה מילימטר ודומים מאוד לכינים ולחבריהם הטרמיטים, אך הם לא קשורים אליהם בשום צורה והם לא סוג של כינה (למרות הכינוי "כיני ספרים").
 

כך תזהו פסוקאים
כמות רגליים: 6
גודל: 1 - 3 מ"מ
צורת גוף: צרה ומאורכת
ניזונים מ: עמילן ועובש
צבע / גוון: לבן / צהבהב
מקום הימצאות בבית: אזורים לחים וחשוכים.
עונת רבייה: לרוב בקיץ

 

פסוקאים בבית? הנה הפתרון לכך:

הם אוהבים מקומות לחים וניזונים בעיקר מעובש ועמילן שנמצא בדבק הספרים, לכן קשה מאוד להדביר אותם ולחסל בפעם אחת, חומרי ההדברה לא מגיעים לכלל האזורים החבוים בביתכם, דבר אשר מקשה על ריסוס והשמדה מוחלטת בפעם אחת, לכן קודם כל רצוי לנקות את הבית היטב טרם אתם מזמינים חברת הדברה ולאחר מכן לאוורר אותו ככל שניתן, אם ישנם מקומות בעלי רטיבות ולחות, לפתור את הבעיות הנ"ל על מנת להקשות על התרבות הפסוקאים. חרק נוסף שאוהב לחיות בתנאים דומים הוא חרק דגיג הכסף, כתבנו על כך בהרחבה בעמוד המדבר על הדברת דג הכסף.

 

לאחר הדברת פסוקאים ומומלץ במקרים אלו להשתמש בחומרים כימים וחזקים יותר, יש לעזוב את הבית בהנחיית המדביר ולאחר שאתם שבים לבדוק את אזורי המחייה וההתרבות שלהם שוב (איפה שנמצאתם אותם בהתחלה), במרבית המקרים תמצאו עוד פסוקאים חיים אשר מתהלכים להם למקום חדש ולכן יש להזמין שוב את אותו מדביר לביצוע הדברה נוספת, הדבר ידוע אצל החברות ויש להסדירו מראש.

פסוקאים

מדוע קוראים לפסוקאים כיני ספרים?

השם כיני ספרים הוצמד אל הפסוקאים לאחר שאותרו מספר פעמים בתוך ספרים, הם ניזונים מעמילן שנמצא בדבקים של ספרים ישנים, הם אוהבים גם לאכול חרקים ועלים מיובשים כמו אלו המוצגים במוזיאונים וללא ספק עשוים לגרום לנזק בארכיון היסטורי.

האם פסוקאים עוקצים ומסוכנים?

לא פסוקאים לא עוקצים ופסוקאים לא קופצים. האמנם הם נקראים 'כיני ספרים' אך אינם סוג של כינים כלל, למעשה הם לא עוקצים ולא מסוכנים לנו כלל, למעט מפח נפשי שעשוי לקרות עקב גילוי הפסוקאים בביתנו, לא נרשמו סכנות ממשיות כלשהן אשר נגרמו מהם.
לא עוקצים ולא מסוכנים

מה הפסוקאים עושים ולאיזה נזק בבית הם גורמים?

אין נזק אשר נגרם על ידי פסוקאים לרכוש, גם בהתרבות עצומה שלהם הנזקים כלכך מינורים עד לכך שלא תשימו לב אליהם, הם יאכלו מעט מדבק הספרים או "גופות של חרקים" מתים בביתכם, אך לא תראו או תרגישו שהם נמצאים שם עד לגילוי שלהם, הפסוקאים מתרבים בקצב מטורף, כל נקבה מטילה כ-200 ביצים! ולמעט בהלה מהנוכחות שלהם - הוא לא גורמים לשום נזק.
לא גורמים לנזק ממשי

>> שאלות ותשובות בנושא פסוקאים [כיני ספרים]:

מהו הטיפול בפסוקאים שניתן לעשות לבד?

טיפול בעובש ואוורר חללים בהם נמצאים הפסוקאים.


הימצאות פסוקאים, מה עושים?

אם ראיתם כמות גדולה של פסוקאים, ללא ספק יש להזמין הדברה. אם רק כמה, בדקו היטב איפה הם נמצאים ואוררו את החלל.