הדברה מהירה ומקצועית ע"י מדבירים מומלצים באזורך.

הדברת יתוש הנמר האסייתי

יתוש הנמר האסייתי אשר נקרא גם יתוש טיגריס אסייתי ידוע ביכולת העקיצה הרבה שלו, הכאב השונה והעברת המחלות המסוכנות שהוא נושא, הכירו את התסמינים השונים, כיצד לטפל בעקיצה, האם הוא מזיק וכמובן כיצד להרחיק ולהדביר את היתוש האסייתי.

יתוש הטיגריס האסייני בישראל

האמנם הוא הגיח אלינו ממזרח אסיה במקור, אך היתוש האסייתי ללא ספק נפוץ בהמון ארצות וגם בישראל, כאן בארץ הוא כמעט בכלל האזורים ונפוץ בעיקר במישור החוף מאזור אשקלון ועד לראש הנקרה, מופיע גם בערים מרכזיות כמו תל אביב, נפוץ בעיקר בשרון ובשפלה ואפילו יש אשר ראו אותו באזור ירושלים ובאר שבע, ניתן לומר כי כעת יתוש הטיגריס האסייני (אסייתי) נמצא בכל רחבי ארץ ישראל.

הכירו את יתוש הנמר האסייתי

את המקור שלו אתם כבר יודעים, אז איך הוא הגיע לישראל? התרבות היתוש האסייתי מתבצעת על גבי מים, בדומה ליתושים אחרים, דרך משלוחי הצמיגים בין המדינות, ישנם מאגרי מים בהם התרבות היתושים האסייתים ידועה, מעבר לכך ובשונה מיתושים אחרים. הביצים שלהם יכולות להחזיק מעמד גם כאשר מאגר המים מתייבש ולאחר טפטוף או מעט גשם אשר יפגע בביצת היתוש, הוא יכול לבקוע גם לאחר כמה חודשים יבשים. בהמשך נסביר על המחלות, התסמינים ועקיצתו של יתוש הנמר האסייתי. בנוסף - בשונה מחבריו היתושים אשר אוהבים את הלילה, היתוש האסייתי דווקא פעיל בשעות היום, ללא ספק מטרד רציני ולכן בעת זיהוי מומלץ לבצע הדברה ליתוש הנמר האסייתי. 

כך תזהו יתוש נמר אסייתי (כולל תמונה)

הנה כלי שימושי שיעזור לכם בזיהוי של היתוש האסייתי (ראשית כפי שציינו מעלה, הוא פעיל בשעות היום ועוקץ). ובשונה מזנים אחרים של יתושים, הוא קל מאוד להבחנה, ראשית דעו כי היתושות (מין נקבה) הן אלו שעוקצות ובעיקר מהן אנו צריכים להיזהר, גופו הכללי של היתוש בצבע שחור ועל גבי הרגליים והגוף ישנם פסים לבנים, מאוד בולט וקל לזיהוי, הנה תמונה להמחשה.


יתוש הנמר האסייתי

האם עקיצה של יתוש הנמר האסייתי מסוכנת?

השוני בין עקיצה של יתוש רגיל ובין נמר אסייתי, ראשית מהירות העקיצה וכמות העקיצות בתוך פרק זמן קצר, אפשר לקבל כמה עקיצות טובות. בשונה מהיתושים האחרים הוא לא משחרר חומר מאלחש לאחר עקיצתו, לכן היא מציקה יותר ומגרדת, אך לאחר כמה שעות זה חולף. בנוסף - הוא מסוגל לעקוץ דרך בגדים. בגלל היותו חדש ואין ביכולתנו עדיין לפתח חיסון נגדו ובגלל היכולת להעביר מחלות, אנו מדרגים את היתוש האסייתי בדירוג 8 מתוך 13 במדד המסוכנות לאדם. במקרים כאלו, אנו ממליצים כבר עכשיו לברר את מחירי הדברת מזיקים ולהזמין הדברה נגד יתוש הנמר האסייתי כבר עכשיו.
יכול להעביר מחלות

מהם תופעות הלוואי והתסמינים עקב עקיצה?

עקיצתם הכואבת במקצת יותר משל היתושים (למעט יתוש זבוב החול,תוכלו לקרוא על הדברת זבוב החול) שאנו רגילים אליהם ומרגישה כמו דקירה הכואבת במקצת, תופעת הלוואי היא ראשית נפיחות במקום, תחושו גם צריבה קלה באזור למשך כמה דקות, עקיצה זו מזכירה את העקיצה של נמלת האש, אז אם אינכם יודעים בוודאות שנעקצתם מיתוש והעקיצה כואב יותר מחצי שעה, ייתכן ויש לכם עסק עם נמלת האש ׁ(גלו על הדברת נמלת אש מידע נוסף), בחזרה לעקיצת היתוש, יכולה לפתח גם תגובה אלרגית ואף חום. כמובן שייתכן ותחוו תסמינים שונים וזאת לא בגלל עקיצתו אלא הדבקה באחת המחלות שמעביר היתוש, עליהן נסביר מייד.

איזה מחלות מפיץ היתוש האסייתי?

מעל ל-20 מחלות שונות מעביר היתוש האסייתי, בינהם כמה מסוכנות מאוד, הנה חלק מן הרשימה: קדחת דנגי, קדחת הנילוס המערבי (מסוכנת לאדם), קדחת הזיקה, קדחת צ'יקונגוניה ועוד.

איך להדביר יתוש הנמר האסייתי?

ראשית, תמיד ניתן להזמין הדברת יתוש הנמר האסייתי באמצעות מדבירים מוסמכים לכך, תוכלו לעשות זאת דרך הפורטל "מדבירים פלוס" ואפילו לקבל עד שלוש הצעות מחיר. כמו כן, ישנם דרכי מניעה והרחקה של היתוש, ייבוש של מים עומדים, חירור של אדניות אשר עשוית להוות מקור התרבות בשל מים עומדים לאורך זמן, טפטוף ונזילות מים בסביבה ואפילו כוסות מים ששכתם בחוץ. כל אלו יכולים להוות בית גידול ליתוש, אשר לא צריך תנאים רבים בשביל להתקיים. בנוסף, אם הובחן באזורכם המון של יתושים אסייתים, אזי לבדוק גם עם השכנים שעשו פעולות אלו, בנוסף ניתן להתקשר אל המשרד להגנת הסביבה על מנת להזמין הדברת יתושים לכלל האזור.

 

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה